Oferta dla rowerzystów

ścieżki rowerowe w górach izerskich
Bike friendly – rowery w górach

Góry Izerskie uważane są za mekkę kolarstwa górskiego. Nieduże przewyższenia, dzikość przyrody i wspaniałe krajobrazy stwarzają fenomenalne warunki dla wypadów zarówno rekreacyjnych, jak i sportowych. W przybliżeniu 42 trasy rowerowe przebiegają leśnymi ścieżkami o nawierzchni najczęściej szutrowej bądź asfaltowej. Osoby spragnione mocniejszych wrażeń mogą spróbować swoich sił na bardziej stromych i nierównych kamienistych trasach.

Ogromną atrakcją na skalę Europy są nowo- powstałe polsko- czeskie singltreki pod Smrkem. Są to naturalne, wąskie ścieżki o max. nachyleniu 5%, wijące się między drzewami i strumieniami. Dzięki różnym stopniom trudności dostarczą przyjemności zarówno całym rodzinom, jak i zaawansowanym pasjonatom kolarstwa górskiego.

Istnieje możliwość dowożenia naszych gości na szlaki specjalnie przygotowanym busem. Cena od osoby wynosi 5 zł w przypadku co najmniej sześciu osób lub 30 zł za przejazd na terenie Świeradowa Zdroju. Wszelkie szczegóły do ustalenia na miejscu.

Ponadto dysponujemy pomieszczeniem specjalnie przeznaczonym do bezpiecznego przechowywania rowerów ze stanowiskiem serwisowym (współpracujemy również z mobilnym serwisem rowerowym), pomieszczeniem do prania ubrań we własnym zakresie (lub oddanych do naszej pralni). Do czyszczenia roweru przeznaczamy dedykowaną do tego celu myjkę.

Więcej informacji na temat tras rowerowych  w Górach Izerskich i Świeradowie-Zdroju znajdziesz tutaj.

Sprawdź Rowerowe Weekendy