Oferta dla wielbicieli biegówek

  • narty wpinamy już w progu budynku (!) i startujemy z wysokosci 660 m npm…
  • zakładamy samodzielnie trasy biegowe, które od „Aleksandra” przez Chatkę Górzystów, połączone są z kompleksem tras biegowych Jakuszyc (bez konieczności kosztownego wjazdu koleją gondolową)

oferta dla narciarzy biegowych

Okolice Świeradowa i Jakuszyc cieszą się dużą popularnością ze względu na szeroko rozbudowany system tras biegowych o łącznej długości ponad 100 km oraz długo zalegającą pokrywę śnieżną. Poszczególne odcinki są ze sobą korzystnie połączone, dając rozległe możliwości doboru odpowiedniej trasy i możliwości ich urozmaicania. Dużym ułatwieniem jest wjazd koleją gondolową na Stóg Izerski, co pozwala na pokonywanie drogi przy mniejszych deniwelacjach terenu. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy biegowych organizowane są liczne zawody od rangi lokalnej do Pucharu Świata. Co roku, w marcu organizowany jest Bieg Piastów, zyskujący coraz większą sławę. Osobom, które już znają tutejsze rejony polecamy nowo otwartą trasę biegową Szlakiem Cietrzewia.

Istnieje możliwość dowożenia naszych gości na szlaki Ski busem. Cena od osoby wynosi 5 zł w przypadku co najmniej sześciu osób lub 30 zł za przejazd na terenie Świeradowa Zdroju. Wszelkie szczegóły do ustalenia na miejscu.