Strefa Relaksu

mini spaW strefie relaksu przygotowaliśmy pełną gamę przyjemności dla ducha i ciała. To idealne warunki do wypoczynku. Czas spędzony tutaj pozwoli zregenerować siły, odprężyć się i naładować baterie :) Do dyspozycji oddajemy jedyną w swoim rodzaju saunę fińską, krystaliczną wodę z górskiego źródła oraz pełną bazę zabiegową z masażami:


Mini SPA

 • Masaż stóp metodą Kneippa – Gorąco-zimna odświeżająca kąpiel stóp na granitowych kamieniach w wodzie z górskiego potoku. Szerzej na temat tej metody masażu oraz filmik instruktażowy pokazujemy w tym artykule.
 • Masaż klasyczny – jest bezpieczną formą terapii, znajdującą główne zastosowanie w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Stosuje się go we wzmożonym napięciu oraz bólu mięśni, a także przy takich dolegliwościach jak napięciowe bóle głowy czy ból lędźwiowo-krzyżowy.
 • Masaż punktowo-okołostawowy – jest to leczniczy rodzaj masażu, polegający na uciskaniu, opłukiwaniu, głaskaniu i dotykaniu konkretnych miejsc wokół danego stawu. Powstał w Chinach i potem ekspansowany na Europę. Nazywany również Akupresurą (rodzaj bezigłowej akupunktury)
 • Masaż sportowy – jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Jego celem jest jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników sportowych, jak i usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym. Na skutek stosowania masażu sportowego dochodzi do usunięcia zakwasów, napięć mięśniowych, a także likwidacji powstałych kontuzji.
 • Masaż relaksujący – zabieg przynoszący ukojenie zarówno ciału jak i duszy. Celem masażu jest zniesienie napięcia nerwowo-mięśniowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia. Jest szczególnie przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym, a także po dniu pełnym pracy. Pomaga w terapii osób cierpiących na bezsenność, depresję oraz bóle migrenowe.
 • Masaż relaksujący stóp z elementami refleksoterapii – to skuteczna i bezpieczna metoda terapii. Polega na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach, zwanych refleksami. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź cześć ciała. Poprzez uciskanie tych miejsc docieramy do źródeł choroby, poprawiamy krążenie i stymulujemy układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Masaż stóp przynosi nam relaks i odprężenie.
 • Masaż antycellulitowy przy użyciu bańki chińskiej – zabieg ujędrniający oraz modelujący sylwetkę. W masażu stosuję się próżniową technikę prowadzenia bańki chińskiej po ciele Klienta, która ma na celu usprawnienie krążenia i układu limfatycznego, co pozwala na usunięcie toksyn z organizmu. Masaż antycellulitowy redukuje efekty starzenia się skóry, pobudza regenerację i odbudowę tkanek poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Poprawia elastyczność, sprężystość oraz napięcie skóry.
 • Drenaż limfatyczny manualny – inaczej masaż uciskowy, jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków limfatycznych oraz walki z cellulitem. Jest to przyjemna technika masażu poprawiająca metabolizm organizmu, pobudzająca układ limfatyczny, przyśpieszająca proces oczyszczania oraz wspomagająca transfer tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów do układu limfatycznego.
 • Masaż twarzy, szyi i dekoltu – jest naturalną metodą na zachowanie młodzieńczego wyglądu. Jego głównym celem jest utrzymanie jędrności oraz elastyczności skóry.
  Zabieg rozluźnia napięte mięśnie, zapewnia prawidłowy przepływ energii, uspokaja i wycisza. Usuwa objawy stresu i niepokoju, likwiduje napięcie, bóle głowy i sztywnienie karku. Poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu działa ujędrniająco na skórę twarzy. Masaż twarzy, szyi i dekoltu zalecany jest osobom, które żyją w ciągłym stresie i przemęczeniu.
 • Masaż wyszczuplający – pomaga pozbyć się tkanki mięśniowej w okolicach ud, bioder i brzucha. Techniki używane podaczas masażu wyszczuplającego przyśpieszają miejscową przemianę materii i metabolizm, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Do stosowania masażu wyszczuplającego używa się specjalnych balsamów oraz kremów.
 • Sesja relaksacyjna pomarańczowe delicje – 15 minutowe odprężenie w saunie fińskiej, orzeźwiający peeling oraz zawdzięczając masaż relaksacyjny z pomarańczowymi olejkami -> szerzej na temat tej sesji piszemy tutaj.