Trasy Rowerowe

Świeradów Zdrój – odpoczynek dla aktywnych!

Goście naszej willi na wyprawie rowerowejW malowniczym sercu Gór Izerskich znajduje się historyczne już uzdrowisko Świeradów Zdrój. To właśnie w jego okolicy, w naturalnym górskim krajobrazie, wytyczono całą sieć mocno zróżnicowanych szlaków rowerowych, od tradycyjnych tras po niedawno powstałe singltreki.

Każdy znajdzie coś dla siebie:

Duża różnorodność oraz setki kilometrów tras rowerowych zatopionych w ciszy i zieleni sprawiają, że tereny te potrafią zauroczyć nawet najbardziej wymagających rowerzystów. Znakomite warunki znajdują tu rodziny z dziećmi, które dopiero wprowadzają młodych adeptów dwóch kółek w świat „roweromaniaków”. To także dobra propozycja dla rowerzystów typowo rekreacyjnych. Niewielkie wzniosy, wygodne rowerowe trasy asfaltowe i kolej gondolowa są niezastąpionym ułatwieniem dla osób bez sportowej kondycji. A skoro już mowa o kolei gondolowej… Ze Świeradowa Zdroju na szczyt Stogu Izerskiego wwożą rowerzystów nowoczesne wagoniki, skąd rozchodzi się sieć dość płaskich lub lekko nachylonych tras rowerowych. Jednak największą popularnością cieszą się polsko-czeskie singltreki.

Singltrek po Smrkem

ścieżka rowerowa zajęcznik - single trackŚwiatową już sławę zyskały polsko-czeskie ścieżki rowerowe, zwane singltekami. Jest to sieć specjalnie zaprojektowanych jednokierunkowych górskich ścieżek, wijących się w naturalnym krajobrazie Gór Izerskich. Szlaki te cechują się łagodnym nachyleniem do 5% i szerokością do 80 cm. Liczne „przeszkody” i ciekawy charakter singltraków sprawiają, że szybko zyskały sobie one popularność zarówno u rodzin z dziećmi, jak i u zawodowych pasjonatów dwóch kółek. Łącznie jeździć można po 80 km tras z czterema różnymi stopniami trudności.