fbpx
warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Dla narciarzy biegowych

Aleksander również chętnie gości narciarzy biegowych i dla nich przygotowaliśmy specjalną ofertę, o narty wpinamy już w progu budynku (!) i startujemy z wysokosci 660 m n.p.m.

Zakładamy samodzielnie trasy biegowe, które od „Aleksandra” przez Chatkę Górzystów, połączone są z kompleksem tras biegowych Jakuszyc (bez konieczności kosztownego wjazdu koleją gondolową)

narciarze biegowi
 

Okolice Świeradowa i Jakuszyc cieszą się dużą popularnością ze względu na szeroko rozbudowany system tras biegowych o łącznej długości ponad 100 km oraz długo zalegającą pokrywę śnieżną. Poszczególne odcinki są ze sobą korzystnie połączone, dając rozległe możliwości doboru odpowiedniej trasy i możliwości ich urozmaicania. Dużym ułatwieniem jest wjazd koleją gondolową na Stóg Izerski, co pozwala na pokonywanie drogi przy mniejszych deniwelacjach terenu.

karkonosze

transport na trasy

Dla bardziej zaawansowanych narciarzy biegowych organizowane są liczne zawody od rangi lokalnej do Pucharu Świata. Co roku, w marcu organizowany jest Bieg Piastów, zyskujący coraz większą sławę. Osobom, które już znają tutejsze rejony polecamy nowo otwartą trasę biegową Szlakiem Cietrzewia.

Istnieje możliwość dowożenia naszych gości na szlaki Ski busem. Cena od osoby wynosi 5 zł w przypadku co najmniej sześciu osób lub 30 zł za przejazd na terenie Świeradowa Zdroju. Wszelkie szczegóły do ustalenia na miejscu.

 
loading
×
Zapytaj o wolny termin
close slider

Willa Aleksander-Panorama

Zapytaj o wolny termin