fbpx

Dla rowerzystów

Góry Izerskie uważane są za mekkę kolarstwa górskiego. Nieduże przewyższenia, dzikość przyrody i wspaniałe krajobrazy stwarzają fenomenalne warunki dla wypadów zarówno rekreacyjnych, jak i sportowych. W przybliżeniu 42 trasy rowerowe przebiegają leśnymi ścieżkami o nawierzchni najczęściej szutrowej bądź asfaltowej. Osoby spragnione mocniejszych wrażeń mogą spróbować swoich sił na bardziej stromych i nierównych kamienistych trasach.

Ogromną atrakcją na skalę Europy są nowo- powstałe polsko- czeskie singltreki pod Smrkem. Są to naturalne, wąskie ścieżki o max. nachyleniu 5%, wijące się między drzewami i strumieniami. Dzięki różnym stopniom trudności dostarczą przyjemności zarówno całym rodzinom, jak i zaawansowanym pasjonatom kolarstwa górskiego.

ścieżka single track
 

przechowalnia rowerów

Ponadto dysponujemy pomieszczeniem specjalnie przeznaczonym do bezpiecznego przechowywania rowerów ze stanowiskiem serwisowym (współpracujemy również z mobilnym serwisem rowerowym), pomieszczeniem do prania ubrań we własnym zakresie (lub oddanych do naszej pralni). Do czyszczenia roweru przeznaczamy dedykowaną do tego celu myjkę.

 

Singltrek po Smrkem

Światową już sławę zyskały polsko-czeskie ścieżki rowerowe, zwane singltekami. Jest to sieć specjalnie zaprojektowanych jednokierunkowych górskich ścieżek, wijących się w naturalnym krajobrazie Gór Izerskich. Szlaki te cechują się łagodnym nachyleniem do 5% i szerokością do 80 cm.

Liczne „przeszkody” i ciekawy charakter singltraków sprawiają, że szybko zyskały sobie one popularność zarówno u rodzin z dziećmi, jak i u zawodowych pasjonatów dwóch kółek. Łącznie jeździć można po 80 km tras z czterema różnymi stopniami trudności.

Kliknij w miniaturę aby powiększyć mapę:mapy single track w świeradowie
single track
 


Każdy znajdzie coś dla siebie

trasy rowerowe

Duża różnorodność oraz setki kilometrów tras rowerowych zatopionych w ciszy i zieleni sprawiają, że tereny te potrafią zauroczyć nawet najbardziej wymagających rowerzystów. Znakomite warunki znajdują tu rodziny z dziećmi, które dopiero wprowadzają młodych adeptów dwóch kółek w świat „roweromaniaków”. To także dobra propozycja dla rowerzystów typowo rekreacyjnych.

Niewielkie wzniosy, wygodne rowerowe trasy asfaltowe i kolej gondolowa są niezastąpionym ułatwieniem dla osób bez sportowej kondycji. A skoro już mowa o kolei gondolowej… Ze Świeradowa Zdroju na szczyt Stogu Izerskiego wwożą rowerzystów nowoczesne wagoniki, skąd rozchodzi się sieć dość płaskich lub lekko nachylonych tras rowerowych. Jednak największą popularnością cieszą się polsko-czeskie singltreki.

 
loading
×
Zapytaj o wolny termin
close slider

    Willa Aleksander-Panorama

    Zapytaj o wolny termin